2022-10-01, šeštadienis, 00:51.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:35, leidžiasi 19:06, dienos ilgumas 11:30.

XX respublikinė šventė „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose

2019-06-18, Audrius Noreika
XX respublikinė šventė „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose

Atėjus vasarai vis daugiau renginių persikelia į atviras lauko erdves. Toks renginių organizavimo būdas sudaro galimybę ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir susipažinti su gražiomis Raseinių krašto vietomis.

 

Jau antrą kartą Raseinių rajono kultūros centras organizuoja tradicinę, šiemet jau respublikinę liaudiškos muzikos kapelų, liaudiškų šokių, folkloro ansamblių šventę „Po senolių pastoge“ Kaulakiuose. Dažnai pravažiuojamas, nedidelis kaimas su puikiu kraštovaizdžiu, kur galima pasigrožėti nuostabiomis Liolingos ir Luknės užtvankomis bei puikiai sutvarkyta, Pagojukų seniūnijos prižiūrima poilsio ir sporto zona, labai tinkama vieta vasaros šventėms. Šiemet joje panoro dalyvavo, net dvidešimt Raseinių rajono kultūros centro meno kolektyvų, taip pat sulaukėme ir svečių, tai: Baisogalos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Žvangulis“ (vadovas Vilimas Malinauskas), Mažeikių rajono Tirkšlių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Subatvakaris” (vadovas Antanas Erlickas), Šeduvos kultūros ir amatų centro instrumentinė grupė, Erichas Burbulis, Liudviko Rėzos kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ,,Kuršininkai” (vadovė Dana Tregub), Akmenės  rajono savivaldybės kultūros centro, Ventos kultūros namų gyvo garso grupė „Užkūtes“ (vadovas Laimonas Grigas), Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro muzikos ansamblis „Padkava“ (vadovas Alvydas Juodviršis), Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Barupė“ (vadovas Algirdas Kučiauskas). Visą dieną skambėjo kapelų dainininkų ir muzikantų atliekama muzika, o vakarop visus į vakaruškas pakvietė gyvos muzikos grupė „Rodeo“. Raseinių rajono kultūros centro Kaulakiuose kultūrinių renginių organizatorius Kęstutis Klikna pasirūpino, kad renginio metu nenuobodžiautų nei vaikai, nei suaugusieji. Kol vaikai dalyvavo edukaciniuose ir pramoginiuose užsiėmimuose, suaugusieji galėjo pasidairyti kermošiuje.

 

Smagu, kad šventė „Po senolių pastoge“ sulaukia vis daugiau žiūrovų dėmesio bei suburia vietinės bendruomenės žmones prisidėti prie renginio organizavimo, kad kiekvienas apsilankęs jų krašte išsivežtų pačius geriausius įspūdžius ir norėtų sugrįžti kitais metais.

 

Esame dėkingi Pagojukų seniūnijos seniūnui Antanui Valantinui, visuomeninei organizacijai „Kaulakių kaimo bendruomenė“  ir jos vadovei Elenai Pocienei. Už dovanas atlikėjams UAB „Izorai“ bei policijos rėmėjams už pagalbą renginio metu.

 


Raseinių rajono kultūros centro informacija

Teksto nuotraukos Audriaus Norkaus

Contact form

Šios dienos vardadieniai