2020-02-21, penktadienis, 12:14.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:40, leidžiasi 17:48, dienos ilgumas 10:7.

Saugaus eismo popietė Kaulakiuose

2014-09-03, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Saugaus eismo popietė Kaulakiuose

   Rugpjūčio 29-sios pavakare, nepabūgę dar šilto vasariško lietaus, kaulakiškiai rinkosi į bendruomenės patalpas, į popietę „Būk atidus kelyje - būsi visada saugus !‘‘.

 

   Ją pradėjo bendruomenės tarybos narys Algimantas informacija, kaip vykdome projektą ,,Eismo saugumas bendruomenėse". Jis akcentavo, kad ,,Svarbu gyvenime žinoti, bet svarbiausia nepamiršti ir laikytis saugaus eismo taisyklių keliuose bei gatvėse, kad nelaimė nevilgytų žmonių veidų ašarų lietumi.". Algimantas pasidžiaugė, kad vasaros laikotarpiu mūsų apylinkėse nebuvo eismo nelaimių, kad puikiai vaikai ir jaunimas praleido atostogas, tačiau turime ir toliau būti budrūs. Tuoj prasidės tamsūs rudens rytai ir vakarai, o po poros dienų - moksleiviams naujieji mokslo metai.

 


   Į svečius atvykusi Sigutė Grigaliūnienė supažindino, kaip nešioti atšvaitus, kuriuos dovanoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, ir kad jie būtų visiems matomi tamsoje. Ji priminė naujus eismo saugumo taisyklių keliuose reikalavimus dviratininkams ir siūlė juos vykdyti.

 


   Po to vyko žinių apie saugų eismą varžytuvės. Dalyviai ruošėsi iš anksto, susibūrė į komandas po tris ir susigalvojo pavadinimus. Komandinė veikla privertė suprasti, kaip svarbu padėti vienas kitam ir veikti kartu. Pirmoji užduotis - sudėti šūkio ,„Būk atidus kelyje - būsi visada saugus!" burtų keliu ištrauktą žodį; antroji - atsakyti į viktorinos „Kelyje būki saugus, šito mokyk ir draugus!" klausimus; trečioji - darniai įveikti estafetę „Įveikime drauge!" ir ketvirtoji - taikliai nuskraidinti strėliukes į „Šviesoforo akis". Komandos užduotis atliko gerai, padarydamos nedideles klaidas.

 

Tiksliausiai ir greičiausiai atliko užduotis jaunų šeimų komandos: ,,Laukinės katės‘‘ ir ,, Spindintis kelyje‘‘. Nuo jų nedaug atsiliko vaikų: „Trilapis dobilas", „Žibintas", „Šaunuolės" ir senjorų komandos: „Strėlė", „Kregždutė-2". Visų komandų vadai gavo po padėką, krepšį ar liemenę ir atšvaitą, o komandų nariai - knygutes ir bukletus apie saugų eismą, atšvaitus ir saldų prizą. Dalyviai- sirgaliai buvo apdovanoti atšvaitais ir bukletais apie saugaus eismo reikalavimus.

 


   Patikrinome vaikų, jaunimo, senjorų ir tėvelių saugaus eismo žinias ir priminėme, kad būtina sustabdyti eismo pažeidėjus, kol neįvyko nelaimė. Visi supratome, kad ši veikla svarbi visiems gyventojams ir būtinybė nuolat galvoti apie atsakomybę ir saugų elgesį keliuose. Liko tik įsiminti, kad kasdien būtume atidūs ir matomi keliuose bei gatvėse, kad skaudžios nelaimės niekad neaptemdytų mūsų gyvenimo.

 

Bendruomenės pirmininkė Elena Pocienė

Contact formŠios dienos vardadieniai