2020-08-06, ketvirtadienis, 13:43.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:51, leidžiasi 21:21, dienos ilgumas 15:30.

Saugaus eismas Mindūnų tradicinių amatų centro bendruomenėje

2015-06-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Saugaus eismas Mindūnų tradicinių amatų centro bendruomenėje

Kaulakių kaimo bendruomenės nariai gegužės paskutinėmis dienomis lankėsi Molėtų rajono Mindūnų tradicinių amatų centro bendruomenėje ir dalijosi gerąja bendruomenės veiklos ir verslumo organizavimo patirtimi. Mindūnų seniūnijos seniūnė Virginija Salapėtienė bei bendruomenės pirmininkė supažindino su to krašto ypatumais ir akcentavo, kad jų vietovė yra miškinga, turinti daug ežerų. Joje gyvena apie 218 žmonių, o bendruomeninėje veikloje dalyvauja 30.

 

 

Pagrindinis jų tikslas – nuolat rūpintis ežerų žvejybos muziejumi ir tradicinių amatų centru, kuriame vykdoma vienuolika edukacinių programų, organizuojamos stovyklos vaikams ir jaunimui, dviejų dienų veltinės avalynės kursai. Mūsų bendruomenės pirmininkė Elena Pocienė pasakojo apie įgyvendintus ir vykdomus mūsų projektus, puoselėjančius verslumo galimybes. Svarbu ir kaimo gyventojų saugumas. Jau penkti metai Kaulakių bendruomenė dalyvauja eismo saugumas bendruomenėse konkurse, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir dovanoja šviesą atspindinčių liemenių, krepšių bei kuprinių, įvairių atšvaitų, knygučių su eismo taisyklėmis ir metodinės medžiagos. Pravesti renginiai saugaus eismo tematika yra įdomūs ir duoda naudos kiekvienam gyventojui. Bendruomenės nariai 2015 m. dalyvavo ir respublikiniuose organizuojamuose renginiuose: saugaus eismo ąžuolų giraitės sodinimo akcijoje Gruzdiškės kaime, Biliūnuose – dviračių varžybose ,,Ratuota šeima“.

 

 

   Mindūnuose mūsų bendruomenės narės Regina Naikuvienė ir Stasė Grinevičienė supažindino su eismo saugumą saugančiomis priemonėmis ir pademonstravo jų taisyklingo naudojimo būdus. Mūsų draugai mindūniečiai tokios veiklos nevykdė ir buvo sužavėti. Jiems padovanojome po šviesą atspindinčią priemonę, kurias priėmė su susidomėjimu ir iš jų reakcijos supratome, kad mūsų pasėta sėkla saugaus eismo tematika ne tik prigis, bet ir suvešės. Tikimės, kad kitais metais Mindūnų bendruomenė papildys respublikinio eismo saugumo bendruomenėse konkurso dalyvių gretas.

 

 

   Temstant grįžome namo kupini naujų idėjų ir suradę puikių draugų, užsiėmimų vadovų: Adolfiną Petrauskienę, Ireną Rimvydienę, Virginiją Salapėtienę ir Antaną Truskauską. Tas bendravimas ilgai išliks atmintyje ir skatins naujas bendruomeninės veiklos idėjas.

 

 

Vida Astasevičienė, bendruomenės narė


 

Contact formŠios dienos vardadieniai