2022-10-01, šeštadienis, 01:32.     Šiandien Pagojukai saulė teka 07:35, leidžiasi 19:06, dienos ilgumas 11:30.

Raseinių rajone: Vilkai įsismarkavo (1)

2016-10-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Raseinių rajone: Vilkai įsismarkavo

 Į Raseinių rajono savivaldybės administraciją kreipėsi Pagojukų seniūnijos Tverijoniškės k. avininkystės ūkio savininkas Tomas Vidrinskas dėl vilkų padarytos žalos jo avių bandai atlyginimo.

 


   Ūkininkas informavo, kad šių metų rugsėjo 20–23 d. jo avių banda naktimis tris kartus buvo užpulta vilkų. Iš viso buvo sudraskytos arba sunkiai sužalotos 38 iš 1220 auginamų avių. Šį faktą patvirtino įvykio vietą apžiūrėję kooperatinės bendrovės „Raveta“ veterinarijos gydytojai.

 


   Raseinių rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta nuolatinė komisija šiuo metu skaičiuoja ūkininkui padarytą žalą.

 


   Pastaruoju metu yra pastebimas vilkų, kurių medžioklė yra limituojama, populiacijos pagausėjimas. Aplinkos ministerijos duomenimis, šiemet iki rugsėjo 1-osios Lietuvoje užfiksuoti 245 vilkų padarytos žalos atvejai, papjauti arba sužaloti 689 ūkiniai gyvūnai. Apskaičiuota žalos atlyginimo suma siekia 71 tūkst. eurų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vilkų žalos atvejų padaugėjo 19 savivaldybių, iš viso – beveik 30 proc., papjautų ar sužalotų gyvūnų – beveik 40 procentų.

 


   Tuo tarpu mūsų rajone tai bene pirmas atvejis, kai vilkai padaro tokią didelę žalą ūkiniams gyvūnams. 2015 metais ūkininkams buvo išmokėtos kompensacijos už vilkų padarytą žalą 7 ūkiniams gyvūnams.

 


   Už vilkų padarytą žalą ūkiniams gyvūnams Aplinkos apsaugos rėmimo programos įstatymo ir Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatymo nustatyta tvarka valstybės vardu atlygina savivaldybės tuo atveju, jeigu buvo taikytos pagrįstos prevencinės priemonės, pavyzdžiui, įvairios apsauginės tvoros, sarginiai šunys ūkiniams gyvūnams apsaugoti.

 


   Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu vilkai moko medžioti savo jauniklius, ūkinių gyvūnų savininkams rekomenduojame imtis papildomų priemonių jų apsaugai.
 

Contact form

 

Saugi Avis 2016-10-05 08:57:51 IP: 78.60.81.40

Auginant gyvulius reikėtų įvertinti rizikas. Vilkų žala - viena iš jų. Kiek ji opi jūsų apylinkėse galite sužinoti iš ankstesnių metų žalos žemėlapio. Žemėlapį ir galimas apsaugos priemones rasite svetainėje SaugiAvis.

Šios dienos vardadieniai