2022-05-29, sekmadienis, 05:54.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:03, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 16:50.

Projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“ įgauna pagreitį (1)

2015-10-20, Danguolė Kasparavičienė
Projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“ įgauna pagreitį

2015 metų birželio mėn. buvo pradėtas vykdyti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje parengtas 18 mėnesių trukmės (2015 m. birželis – 2016 m. lapkritis) projektas „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“. Pagrindinis šio projekto tikslas – ugdyti rajono bibliotekininkų bei gyventojų skaitmenines kompetencijas, įtraukiant vietos bendruomenių narius į skaitmeninio turinio kūrimą.

 

 

Vasaros metu buvo vykdomi IT mokymo paslaugų viešieji pirkimai. Bibliotekininkų ir partnerių skaitmenines kompetencijas ugdys konkursą laimėjusi VšĮ „Informacinių technologijų mokymo centras“.

 

Projekto metu numatoma apmokyti 30 darbuotojų ir partnerių, kurie įgys žinių vaizdaus turinio kūrimo srityje ir vėliau jas pritaikys mokydami vietos bendruomenės narius.

 

Spalio 19 dieną startavo mokymai. Informacijos technologijų mokymo centro (ITMC) specialistė Renata Danielienė moko „Kompiuterinės vektorinės grafikos CorelDRAW“ 13 projekto dalyvių.

 

20-ies akademinių valandų mokymai suteiks darbo su CorelDRAW“  programa pagrindus.

 

Pasibaigus mokymams, projekto dalyviai galės naudotis paruošta metodine mokymų medžiaga, o praktinius gebėjimus ugdyti su CorelDRAW programos bandomąja versija.

 

 

Lapkričio mėnesį laukia intensyvūs mokymai su kitomis vaizdaus turinio kūrimo programomis - nuotraukų redagavimo Adobe Photoshop bei filmavimo ir videomontažo Adobe Premerie Pro.

 

Projektą „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“ finansuoja B. ir M. Geitsų fondas (19704 Eur) ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija (2896 Eur). Prie projekto įgyvendinimo prisideda ir Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka bei jos partneris – Raseinių rajono kaimų bendruomenių sąjunga.

 

 

Visas projekto biudžetas – 26907 Eur. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotas projektas „Bibliotekos pažangai 2“ per viešąsias bibliotekas, jų vykdomus projektus, sudarys galimybę kelti IT kompetencijas rajonuose ir kaimiškose vietovėse, tuo pačiu pagerins vietos bendruomenių gyventojų gyvenimo kokybę, pritaikant žinias darbe, visuomeninėje veikloje ir asmeniniame gyvenime.

 

 

Projekto „Pažangėjanti biblioteka kiekvienam“  viešinimo koordinatorė Jolanta Gudeikytė

Contact form

 

Skaitytoja 2015-10-21 15:47:51 IP: 78.62.117.224

Perskaičiau ir negaliu tylėti : nuo realybės atitrūkę funkcionieriai eilinį kartą sukurpė eilinę teoriją apie neva naujas bibliotekų galimybes ir funkcijas! Gerbiamieji, nereikia tratinti pinigų nerealiems projektams, nes biblioteka yra ir turi likti vieta, kur rasi knygą, laikraštį, žurnalą. Puiku, kad atsirado nemokamas internetas! Bet atsiprašau, nei aš, nei kiti skaitytojai niekada kaimo bibliotekininko neprašys „Kompiuterinės vektorinės grafikos CorelDRAW“ konsultacijų ar nuotraukų redagavimo Adobe Photoshop bei filmavimo ir videomontažo Adobe Premerie Pro. Panūdę to išmokti TIKRAI eisime ne į biblioteką!Suprantu, jums irgi reikia vaizduoti, kad ...dirbate, bet užsiimkite po galais ne tokiais vėjais! Ir nereikia bibliotekininkų paversti barbėmis - devyndarbėmis, nes spausdinto žodžio šventovė neturi būti nei IT centru, nei paštu, nei maldos namais!Šios dienos vardadieniai