2022-05-29, sekmadienis, 05:17.     Šiandien Pagojukai saulė teka 05:03, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 16:50.

Izabelės gyvenimo pasakos

2015-04-20, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Izabelės gyvenimo pasakos

          Kaulakių bibliotekoje vyko Izabelės Lukošienės knygos „Mano gyvenimo pasakos“ sutiktuvės.  Į knygos sutiktuves atvyko knygos autorė Izabelė Lukošienė, jos sūnus Henrikas, marti Lina, anūkė Liucija. Dalyvavo Pagojukų seniūnas Antanas Valantinas, Šiluvos parapijos klebonas Erastas Murauskas, kaulakiškiai, svečiai iš Vadžgirio.

 


          Knyga išleista šiais metais prieš Velykas ir dar spaustuvės dažais kvepianti  pasiekė biblioteką. Tai autobiografinis romanas, kurio pratarmėje rašoma „ Žmogaus gyvenimas tikrai panašus į pasaką. Kaip ir  joje, dažnai tenka rinktis iš dviejų ar trijų kelių savąjį. Tačiau labai apmaudu, kad tik trečiasis brolis, rinkdamasis savo kelią, niekada nesuklysta...“

 


          Izabelės Lukošienės gyvenimo kelias buvo nelengvas pilnas dramatiškų įvykių, išgyvenimų ir kai didesnė kelio dalis įveikta, Izabelė abejoja, ar teisingas kelias buvo pasirinktas. Bet jo jau nepasuksi atgal.

 


          Knygoje aprašyti Izabelės -  mažos mergaitės, vėliau – merginos džiaugsmai ir vargai, prabilę vaizdinga ir charakteringa kalba. Atsispindi įdomūs, nostalgiški Vadžgirio ir jo apylinkėse gyvenusių žmonių likimai, dvaro paveikslai, mokykliniai metai Vadžgirio progimnazijoje, vėliau -  Raseinių darbo jaunimo vidurinėje mokykloje. Karo baisumai, pokario laikotarpis. Pirmasis knygos atradimas po Vadžgirio miestelio gaisro vokiečiams traukiantis. Pirmoji biblioteka ir stebuklingas knygų pasaulis, kuris taip įtraukė, kad be jo negalėjo įsivaizduoti nė dienos. Tada  prisiekė, kad kada nors būtinai parašys  knygą! Vieną vienintelę – apie savo gyvenimą. Knyga apie gyvenimą išėjo pirmoji, bet kūrybos kraityje – antroji. “Meilės pinklės“  buvo pirmoji Izabelės knyga išleista 2013 m.

 


          Taip ir bėgo gyvenimas tarp knygų, Vadžgirio bibliotekoje Izabelė išdirbo keturiasdešimtį metų. Išaugo trys sūnūs, iš mamos perėmę kūrybos gyslelę. Visi trys pamilę muziką, bet dabar muzikuoja tik vidurinysis – Henrikas. Vakaro metu su žmona Lina grojo nuostabias melodijas, tuo pagyvindami Izabelės pokalbius apie knygą ir gyvenimą. Žiūrėjome Linos paruoštas skaidres iš knygos autorės gyvenimo. Anūkė Liucija išraiškingai skaitė ištraukas iš močiutės knygos, dalį ištraukų perskaitė marti Lina.

 


         Vakaras neprailgo, nes Izabelė nuotaikingai pasakojo net ir sunkius savo gyvenimo įvykius.  Pabaigoje – sveikinimai, linkėjimai, knygų įsigijimas, autografai. Autorei linkėjome toliau kurti ir išleisti autobiografinės knygos  antrąją dalį, kurios rankraštis jau yra parašytas.

 

 

 

 

Zita  Gedminienė
Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos
Kaulakių filialo vyresn. bibliotekininkė

 


 

Contact formŠios dienos vardadieniai